Co je kompostování

Kompostování je proces, při němž se bioodpad přeměňuje v kompost a to vlivem aerobních procesů (jinými slovy za přístupu vzduchu) a mikroorganismů. Na kvalitě samotného kompostu je závislá surovinová skladba, dostatečné množství strukturního materiálu, vhodná vlhkost a přítomnost mikroorganismů.

Kompostování existuje trojího druhu. Tím asi nejznámějším je klasické domácí kompostování. Vedle toho však máme i kompostování komunitní a průmyslové.

Domácí kompostování se může realizovat dvěma způsoby a to buď v kompostéru, či v kupě. A jelikož technika postupuje doslova rychlostí světla, můžeme vám nabídnout Eco kompostér. Jedná se o kouli, která urychlí a především usnadní kompostování. Už její kulový design je velmi praktický. V žádném případě nemusíte celý přístroj zvedat a přenášet a už vůbec nemusíte kompost k záhonům donášet v kýblu či dovážet kolečkem. Kompostér jednoduše na místo určení dokulíte. Dva menší otvory jsou určeny k ukládání bioodpadu. Dvěma většími otvory pak hotový kompost vyndáváte.

Název Eco kompostér nezískal bez důvodu. Celý je vyroben ze 100 % recyklovatelných plastů. Doba jeho používání se nezužuje pouze na jaro a léto. Jeho výhod můžete naopak využívat po celý rok.

Ptáte se, kolik kompostu se do kompostéru vejde? Jeho objem je 286 litrů a doba samotného procesu kompostování trvá přibližně dva až čtyři týdny. Pozastavujete se nad tak krátkou dobou? K rychlé tvorbě kompostu přispívá jednak tmavá barva, jež pohlcuje světlo, jednak skvělá cirkulace vzduchu zabraňující zápachu a zajišťující dostatečnou vlhkost. Připomeňme také jeho snadnou montáž, kterou hravě každý zvládne do 60 minut.

Eco kompostér je výbornou náhradou klasických domácích kompostů. Už žádné přenášení kompostu k záhonu. Díky našemu přístroji na jeho výrobu se zahrádkaření stane ještě příjemnější a snadnější.

Kompostér

Kompostér

Příspěvek byl publikován v rubrice Kompostéry. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *