Venkovní markýzy a zasklené terasy

Stínící technika se v poslední době dostává do povědomí široké veřejnosti nejenom co se týče ochrany proti škodlivému UV záření, ale také z hlediska úspory energie. Venkovní markýzy regulují množství slunečního záření dopadajícího na fasádu a prosklené části. Významným způsobem tak zabraňují přehřívání interiérů a pomáhají snížit používání klimatizace. Je to investice, která se vám vyplatí.

Venkovní markýzy se používají na zastínění zahrad, teras a balkónů různých velikostí. Markýzy mají oproti jiným způsobům stínění velkou výhodu – odstíní ostrý sluneční svit, aniž by přitom došlo k přílišnému omezení vašeho výhledu. V porovnání s pevnými přístřešky můžete markýzu kdykoliv zatáhnout a dopřávat si slunečního svitu, kdy je příjemně hřejivý. Aby markýza sloužila co nejdéle, je potřeba zvolit její správný typ a rozměr. Pokud plánujete montáž na nechráněné místo, nejlepší volbou jsou kazetové markýzy, u kterých jsou látka i ramena v zataženém stavu chráněny kazetou. V případě, že je místo instalace chráněné stříškou nebo převisem střechy, doporučujeme markýzy otevřené nebo polokazetové.

Markýzy Topaz

Markýzy Topaz

Výrobci nabízí širokou škálu barev a vzorů markýzových látek, jako i barev a tvarů konstrukcí. Barvu markýzy tak můžete lehce přizpůsobit fasádě domu, nebo jí naopak ponechat jako výrazný architektonický prvek stavby. Díky světelnému a topnému panelu si můžete vychutnat večer s přáteli i do pozdních večerních hodin. Při výběru typu ovládání byste rozhodně neměli slevovat z vašich požadavků. Komfortní dálkové ovládání spolu s čidly počasí vám zajistí automatické zatažení a vytažení markýzy podle stavu počasí.

Zastřešení terasy vyžaduje v porovnání s markýzami větší investici, ale nabídne vám o to víc výhod a možností využití. Zasklené terasy vám poskytnou komfort za každého počasí a díky nim si i bez náročných stavebních úprav jednoduše zvětšíte obytnou plochu domu. Zasklené terasy se mohou doplnit o svislé a horizontální markýzy, světelné a topné panely (infrazářiče) nebo jiné vybavení. V letních dnech tak budete chráněni před sluníčkem markýzou a naopak v podzimních dnech vám tepelnou pohodu zajistí tepelný panel. Díky těmto doplňkům si budete moci vychutnat posezení s rodinou a přáteli za každého počasí.

Tyto terasové systémy umožňují vysokou variabilitu rozměrů a tvarů střech, které můžete doplnit skleněnými stěnami a posuvnými dveřmi. Díky shrnovacím bezrámovým dveřím můžete celou plochu obvodových stěn otevřít a získat tak posezení kryté pouze prosklenou střechou, což oceníte zejména během léta.

Konstrukce teras se vyrábí z vysoce kvalitních materiálů a je dostupná v širokém spektru barev. Prosklená terasa se tak stane nejen funkčním, ale i stylovým architektonickým prvkem, který vytvoříte přímo na míru vašemu domovu. Protože se jedná o větší investici, doporučujeme vám obrátit se na společnost, která vám poskytne dokonalý servis od poradenství, důkladného zaměření až po bezchybnou montáž.

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzy a terasy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *