Snadné zavlažování ve skleníku

 

V létě, kdy je teplota ve skleníku nejvyšší, je potřeba dodávat vláhu všem rostlinám, které v něm pěstujeme. To všichni víme.
Občas je to však velice náročné – vodovodní hadice není dostatečně dlouhá tak, aby dosáhla do skleníku, a běhat s konvemi plnými vody taky není žádná legrace. A nikomu z nás se asi úplně nechce platit za instalování drahých zavlažovacích systémů od různých firem.

Zavlažovací set

Nicméně nejjednodušší řešení je většinou to nejlepší. Jistě jste zaznamenali, že jsme zařadili do našeho sortimentu plastové obrubníky. Pokud si jeden z nich pořídíte (6 nebo 12 m) a dokoupíte si k němu zavlažovací set, máte o vláhu ve skleníku a v největších vedrech postaráno.

Princip je úžasně jednoduchý. Ve skleníku si vytyčíte plochu, kterou má obrubník oddělovat zapustíte jej a díky komponentům, které zavlažovací set obsahuje, celý systém napojíte k vodovodní hadici.

Dále napojíte kapkovače k obrubníku tak, aby jejich konce byly umístěny přesně u rostlin, které mají být zavlažovány, celý okruh zkontrolujete, zda je správně napojen a utěsněn, aby nedocházelo k únikům vody, a můžete otočit kohoutkem a začít zavlažovat.

Nespornou výhodou tohoto systému je také to, že u každého kapkovače lze nastavit intenzitu závlahy podle individuálních potřeb příslušných rostlin, díky čemuž ušetříte mnoho vody.

Zalévání ve skleníku v parném létě tedy můžete pustit z hlavy, zavlažovací set to totiž udělá za vás


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Skleníky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *