Tipy, jak skladovat ovoce a zeleninu

Češi jsou vyhlášení zahrádkáři, kteří ročně sklidí tisíce tun ovoce a zeleniny. V pokojové teplotě se tyto plodiny rychle kazí. Jak je správně uskladnit, aby vám vydržely až do jara? Poradíme vám!

Kde ovoce skladovat?

Pro uskladnění vyberte chladnou, suchou a dobře větratelnou místnost s vlhkostí okolo 80 %. Ideálním pro tento záměr je především sklep. Uskladněné plodiny by totiž v teple vyrůstaly a při teplotách pod nulou přemrzaly. Stejně tak je důležitá i přiměřená vlhkost. V teple bude zelenina a ovoce ovadat a scvrkávat se a v přílišném vlhku hnít. Optimální teplota pro uskladnění ovoce leží někde mezi 5 – 10 °C.

Do sklepa se samozřejmě nesmí dostat žádný hmyz a hlodavci, kteří by mohli uloženou úrodu znehodnotit. Celou místnost můžete vydezinfikovat zapálením sirných knotů.

Plody před uskladněním přeberte a odstraňte nahnilé a poškozené kusy. Zdravé kusy umístěte do přepravek na zeleninu a ovoce. V každé přepravce byste měli mít pouze jednu vrstvu jednoho druhu zeleniny nebo ovoce. Budete tak mít skvělý přehled o stavu jednotlivých kusů a nestane se vám, že byste museli vyhodit celou bednu kvůli tomu, že vespod něco shnilo a vy jste si toho včas nevšimli. Ovoce a zeleninu skladujte zvlášť, nejlépe v oddělených místnostech, aby vám ovoce od zeleniny nenačichlo.

Jablka mají ráda vzduch

U jablek a hrušek si dejte pozor na otlaky. Proto neskladujte jablka a hrušky spadané ze stromu. Uložené kusy musí mít stopku a sklízet byste je měli před úplným dozráním. Do plné zralosti vám dojdou při skladování. Skladujte je v přepravkách na ovoce po jedné vrstvě, aby k nim mohl vzduch.

Aby brambory neklíčily

Kořenovou zeleninu, jako kedlubny, mrkev, petržel nebo celer, nechte před uskladněním proschnout, aby nebyla na povrchu vlhká. Větší část nati odřežte a nechte ji jenom asi 10 – 15 cm dlouhou. Kořenovou zeleninu skladujte nejlépe v bedně, zasypanou pískem. Písek občas lehce pokropte, aby příliš nevyschnul. Pokud nedisponujete bednou ani pískem, skladujte ji v plastových přepravkách na zeleninu.

Správně uskladněné brambory vám vydrží až do jara. Ve sklepě, kde je budete skladovat, musí být sucho, chladno a především tma. Tma a chlad jsou zásadní, protože na světle vám budou brambory zelenat a bude se v nich tvořit jedovatý solanin, a v teple začnou velice rychle klíčit a hnít. Před uskladněním nechte brambory proschnout a očistěte je od hlíny. Všechny naseknuté a jinak poškozené hlízy vyhoďte. Brambory skladujte buď v klasických jutových pytlích, nebo v plastových přepravkách. Přepravky jsou v tomto případě výhodnější, protože se s nimi snadněji manipuluje a protože v přepravce skladujete menší množství hlíz než v pytli, lépe se vám kontrolují.

Cibuli a česnek nechte před uskladněním proschnout v pletenci a skladujte je v suchu a tmě. V těchto pletencích je můžete rovnou skladovat. Pokud je nemáte kam zavěsit, využijte klasické přepravky.

Vyberte si vhodnou přepravku

Na uskladnění ovoce a zeleniny vám doporučujeme plastové přepravky. Jejich výhoda spočívá v dlouhé životnosti, snadné stohovatelnosti a jednoduché údržbě. Úrodu rozhodně neskladujte v papírových přepravkách, které absorbují vlhkost a plesniví. Stejně tak jsou nevhodné dřevěné přepravky, které jsou náročné na údržbu, a také se na nich dobře drží plíseň.

Srovnejte přepravky do stojanu

Pokud nevlastníte rozsáhlé sklepy, začnete brzy řešit otázku, jak všechny přepravky přehledně a bezpečně uložit. Snadným a elegantním řešením je zakoupení stojanu na přepravky. Na jeden stojan naskládáte až dvanáct plastových přepravek a další čtyři umístíte pod ním. Získáte tak více místa a rychlý přehled o uskladněném ovoci a zelenině.

Uložení přepravek do stojanu

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ovoce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *