Polykarbonátové desky

Podlehli jste i vy touze po skutečně čerstvé a výborné zelenině? Patříte mezi ty, kteří uvažují o koupi skleníku, v němž byste našli osvobození od každodenních starostí a zároveň zde vypěstovali výborná rajčata, papriky či dokonce bylinky? Pak vás jistě budou zajímat všechny možnosti, abyste posléze vybrali to nejlepší řešení. Při pořizování nového skleníku je velmi důležitá jeho výplň. Jeho název nemusí nutně znamenat, že je vyrobený ze skla. Dnešní doba postoupila dále a vyvinula nový materiál – polykarbonát. A právě polykarbonátové desky, konkrétně komůrkový polykarbonát, bude tématem dnešního článku.

Tím hlavním, čím se polykarbonát může oproti sklu pochlubit, jsou jeho skvělé tepelně izolační schopnosti. Dutinky jsou uzpůsobeny tak, aby bylo dosaženo žádaného rozptylu slunečních paprsků při jejich dopadu do skleníku. To má velký význam zejména v případě, že chcete skleník v zimě temperovat. Polykarbonát však nemá pouze tuto jednu výhodu. Jen kvůli ní bychom přeci sklo při vyplňování skleníků přestat nepoužívali. Ačkoli patří Česká republika mezi vcelku bezpečné země, živly si s námi občas pohrávají. Skleníky jsou vystaveny větru, krupobití, sněhu, silným dešťům. To všechno jsou polykarbonátové desky ochotné vydržet. Mohli bychom dokonce říct, že se řadí mezi téměř nerozbitné materiály. A dokonce je úctyhodná i jejich životnost. Díky speciálnímu UV filtru desky neponičí ani sluneční záření. Nemusíte se bát zažloutnutí nebo popraskání. Jejich životnost činí 20 až 35 let, což jistě sami uznáte za velmi dobré.

Polykarbonátové desky nemusejí být nutně jen rovné. Vyrábějí se i vlnité, zámkové či trapézové.

Komůrkové polykarbonátové desky se ale nepoužívají pouze jako výplně skleníků. Mohou tvořit střechy zahradních pergol a jiných přístřešků. Setkáváme se s nimi ale i v běžném životě a to i přesto, že nepatříme mezi pěstitele zeleniny. Velmi často se používají při zastřešení zastávek MHD, autobusových i vlakových nádraží. Potkat se s nimi můžeme také při nákupu, nebo pokud jsme se vypravili za sportem. V prvním případě se jimi zastřešují nákupní centra, v případě druhém celé sportovní areály.

Komůrkové polykarbonátové desky se tedy nemusejí nutně vztahovat jen k zahradničení, ačkoli v této oblasti se jejich vlastností využívá velmi často. Představují však běžnou součást života i mimo zahradu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Polykarbonát. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *