Dusičnany

Většina z nás zeleninu nakupuje ve velkých supermarketech a dost často je nejeden z nás uchvácen jejím krásným vzhledem. Papriky jsou velké, lesklé, mají úžasnou červenou či žlutou barvu. Rajčata vybízejí k nakousnutí ještě v obchodě. Vy však vydržíte a tuto chutně vypadající zeleninu vyzkoušíte až doma. A právě v tuto chvíli dochází k rozčarování. Zjistíte, že ne všechno, co na pohled vypadá úžasně, stejně tak dobře chutná. Chuť těchto potravin je nevýrazná a mdlá. Ptáte se, čím je to způsobeno? Většina rajčat, okurek, paprik a další zeleniny je k nám dovážena nejčastěji ze zemí jižní Evropy nebo jiných destinací. Aby se k nám tyto potraviny dostaly co nejrychleji a zároveň vypadaly co nejlépe, používají jejich pěstitelé různých hnojiv a urychlovacích technik a nikdo z nás bohužel nemůže vědět, co všechno ve výsledku konzumuje. Urychlovací a zkrášlovací techniky však s sebou nesou jedno velké nebezpečí. Takto vypěstovaná zelenina obsahuje mnohem větší množství dusičnanů, než by měla.

Dusičnany představují jeden z druhů vazby dusíku. Jsou obsaženy v půdě a rostliny je v přiměřeném množství potřebují ke svému růstu. Jednoduše řečeno jsou dusičnany stavebním prvkem rostlin, ke kterým se z půdy dostávají přes kořeny a proudí především do listů. Do zeleniny pěstované ve výše zmíněných subtropických destinacích jižní Evropy se hnojivy dostává mnohem více dusičnanů, které nejsou rostliny během krátké doby, po kterou jsou pěstovány, schopné vstřebat. V supermarketech tak nakupujeme zeleninu dusičnany doslova přeplněnou. V jejich důsledku pak může u kojenců propuknout nemoc jménem methemoglobinémie, u dospělých pak může mít až rakovinotvorné účinky.

Ptáte se, jak se nejlépe před takovouto zeleninou chránit? Řešením je pěstování své vlastní zeleniny ve vlastních sklenících. V takovém případě máte přehled o použitých hnojivech a zelenina má dostatečný čas k růstu.

Zajímavé články o dusičnanech

Článek o dusičnanech na Maminkám.cz

Článek z Wikipedie

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky, Vaření, Zdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *