Jak poznat kvalitní polykarbonát?

a) Prodloužená záruka

Pouze prodejci kvalitního polykarbonátu, který splňuje všechny normy dokáží nabídnout prodlouženou záruku. Chtějte tedy po svém prodejci prodlouženou záruku na polykarbonát.

b) Řez polykarbonátové desky by měl být pravidelný

Nepravidelné, případně stlačené nebo otřepané konce desek naznačují nesprávnou manipulaci při řezání desky. Desky by se správně měly řezat speciální pilou. Výše uvedené nedostatky naznačují, že se deska krájela, nikoliv řezala.

c) V polykarbonátu naleznete malinké krupičky

Znamená to, že granule roztaveného polykarbonátu byly ve výrobě smíchány s recyklovanými plasty, takže složky směsi měly rozdílnou teplotu tavení.

d) Kvalitní polykarbonát by měl být při koupi krystalicky čirý

Pokud je mírně nažloutlý jedná se o nekvalitní polykarbonát.

e) Standardy ISO nejsou vždy 100% pojítkem kvality

Potisk na fólii zájemce o koupi informuje, že desky jsou certifikované podle světových standardů ISO a dalších mezinárodních potvrzení kvality. Ale pozor – bez uvedení výrobce není na tomto světě síla, kterak tyto údaje ověřit. Navíc často uváděné ISO 9001:2000 potvrzuje, jak byl produkt vyroben a skladován a ne z čeho opravdu je.
Také tvrzení, že polykarbonát vydrží i 60°C sice zní relativně dobře, nicméně k dosažení takové povrchové teploty desky stačí běžná letní vedra.
Ale hlavně – kvalitní polykarbonát má standardně vydržet až 120 stupňů C. Tím pádem je velmi důležité, aby na desce byl uveden výrobce polykarbonátu, pokud tam není uveden, jedná se nejspíše o nekvalitní polykarbonát.


Podívejte se na videa, v kterých testujeme odolnost kvalitního a nekvalitního polykarbonátu:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky, Polykarbonát. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *