Jakou zeminu do skleníku zvolit?

Už se těšíte, až rodině předložíte k snídani vlastnoručně vypěstovanou zeleninu? K tomu však ve skleníku potřebujete kvalitní zeminu. Poradíme vám, jak nachystat hlínu tak, aby vám rostliny prospívaly.

S příchodem jara se každý zahrádkář nemůže dočkat, až bude moct zasít první rostliny. Věděli jste ale, že vaše snaha může skončit neúspěchem, pokud zanedbáte přípravu zeminy?

Není zemina jako zemina

Zelenina ke svému růstu potřebuje dostatek živin a kvalitní zeminu. Ta se obvykle rozděluje do 3 základních kategorií:

  • písčitá – jedná se o lehkou, rychle vysychající zeminu
  • hlinitá – středně těžká zemina s dobrou strukturou, optimálně zadržuje vodu
  • jílovitá – těžká zemina, která váže nadbytek vody a tím podporuje houbovité choroby rostlin

Do skleníku potřebujete právě hlinitou zeminu, která je pro pěstování rostlin ideální. A když ji ještě řádně přihnojíte,můžete se těšit na bohatou úrodu.

Příprava nových záhonů

Ze skleníku vykopejte a vyvezte všechnu zeminu. Výška nového záhonu by měla dosahovat minimálně 15 cm, optimálně 25 – 30 cm. Dno výkopu vysypejte vrstvou štěrkopísku. Použijte klidně hrubší kameny, přisypat můžete i keramzit, protože tato vrstva funguje jako drenáž a zabraňuje hromadění vody ve skleníku.

Na štěrkopísek naneste vrstvu dobře rozloženého kompostu, který prosejete přes síto s většími oky. Přimíchat do něj můžete zahradnickou rašelinu, čímž zlepšíte strukturu a kyselost půdy. Místo této vrstvy můžete použít i uleželý hnůj (ideální je především koňský), který půdu prohřeje a do kterého můžete zarýt i fosforečná a draselná hnojiva. Nepoužívejte dusíkatá hnojiva, protože se vstřebávají do zeleniny. V případě, že nemáte k dispozici obyčejný hnůj, kupte si granulovaný hnůj. Uvidíte, že vaše okurky i rajčata budou mnohem lépe prospívat.

Poslední vrstvu vytvoříte kvalitním zahradnickým substrátem, do kterého přimícháte agroperlitv poměru 1:3. Agroperlit je přírodní porézní materiál, který zeminu nadlehčí a provzdušní, zároveň prodlouží účinek minerálních hnojiv.

Novou zeminu důkladně vydezinfikujte. Chemické i biologické přípravky proti půdním patogenům zakoupíte v každém zahradnictví.

Tímto posledním krokem máte záhon založený a můžete se pustit do samotného setí a sázení.

Zazimování skleníku

Skleník zazimujte nejpozději v listopadu. Vše z něj vykliďte, aby škůdci a choroby neměli kde přezimovat. Celý skleník zryjte, aby půda promrzla, a odstraňte zbytky kořenů. Tím se zbavíte i jednoletých plevelů.

Obnova starých záhonů

Pokud byla zima mírná nebo si zkrátka chcete budoucí úrodu pojistit, vydezinfikujte hlínu ve skleníku práškovým dusíkatým vápnem. Vápno zapracujte do půdy, prolejte ho vodou a záhony zakryjte igelitovou fólií. Vznikající kyanamid zeminu vydezinfikuje. Protože je ale pro rostliny toxický, počkejte po jeho použití 14 dnů, než se pustíte do výsevu a výsadby.

V případě, že je na jaře stávající zemina ve skleníku vyhovující, pouze ji dohnojte hnojem, případně granulovaným hnojem, a vylepšit ji můžete i kompostem.

Triky našich babiček:

  • neopomíjejte hnojení, protože právě tak obohacujete půdu o živiny, které rostliny k dobrému růstu potřebují
  • rostliny rok od roku střídejte, abyste několik let nepěstovali na jednom záhonu ten samý druh. Zemina se tak rychle neunaví a vy nebudete muset příliš hnojit.
  • každých 5 let hlínu ve skleníku kompletně vyměňte
  • v celoročně vytápěném skleníku můžete bez obav pěstovat i pokojové rostliny a kaktusy
  • v nevytápěném skleníku začněte rostliny vysazovat od poloviny března. Začněte ředkvičkami a salátem a posléze pokračujte rajčaty, paprikami a okurkami.
  • rostliny stačí zalít jednou za 5 – 10 dnů (podle počasí) a to 2 – 3 konvemi na 1 m2. Kdybyste je zalévali každý den, nestačila by zemina oschnout a začaly by se na ní tvořit plísně.
  • kompost musí být při zarývání rozložený a hnůj zaležený, protože ne zahnívajícím organickém materiálu se tvoří plísně, které napadají rostliny od kořenového systému až po jejich nadzemní části

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky, Kompostéry. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *