Kupujte kvalitu

Poměr mezi kvalitou a cenou řeší mnoho z nás v podstatě denně. A to především u potravin. U ostatního zboží by to také nemělo být jiné. Ne nadarmo se říká: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.“  A to platí zvláště v případě zboží, které chceme používat delší dobu. Platí to nejen u bot, které jsou v posledních letech šité „horkou jehlou“ a po pár nošení je můžete vyhodit, ale hlavně v odvětvích jako je stavebnictví a další.

Zmíněný trend je patrný hlavně v našem odvětví, tzn. v prodeji polykarbonátových skleníků. Mnoho firem zneužívá neznalosti zákazníků a láká je na nízké ceny tohoto sortimentu dovezeného z Asie, ovšem nevalné kvality. Takový skleník pak nevydrží ani první sníh, natož větší sněhovou nadílku nebo letní bouřku.

Přitom se jedná o sortiment, který si nekupujeme každý den jako rohlíky a chceme, aby nám dobře sloužil minimálně 10 let.

 

Jak poznat nekvalitní polykarbonátový skleník?

Jistě si v tuto chvíli kladete otázku, jak takový nekvalitní skleník správně poznat? Velice snadno a to zejména u polykarbonátových výplní. Pokud ji lze snadno ohnout bez vynaložení větší síly, buďte si jistí, že vydrží maximálně jednu sezónu.

Vyzkoušet také můžete jednoduchý test s tužkou – obyčejnou propiskou mírným tlakem projeďte ve směru komůrek polykarbonátové desky a jestliže se špička tužky propadne do komůrky, takový skleník nekupujte.

Jako známku kvality většina výrobců nabízí prodlouženou záruku na polykarbonátové desky. Dalším ochranným faktorem před nekvalitním zbožím je certifikace výrobku. Pokud ji daný obchodník u zboží nenabízí, mějte se na pozoru.

Chcete vědět, jak dopadlo srovnání asijského skleníku a skleníku evropské výroby? Video níže vás sice nezvedne ze židle, ale zajímavostí je v něm spousta a je velice poučné.

Rada od nás tedy zní: Na některých místech není radno šetřit a vyplatí se investovat do kvality.

 

Podívejte se na test asijského skleníku

(obrázek níže odkazuje na Youtube.cz, kde je video umístěno)

Více videí naleznete na našem Youtube kanále. Další tipy a rady naleznete v Poradně eshopu Skleník-expert.cz.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky, Polykarbonát. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *