Stavba skleníku na podzim

Léto se pomalu blíží ke svému konci, ale to vůbec neznamená, že zahrádkářům končí sezóna. Ti, kteří se chystají na stavbu nového skleníku, by měli nastražit uši, protože řeč bude o stavbě skleníku na podzim. Jistě vám na mysli vyvstanou otázky, proč něco takového dělat těsně před začátkem zimy, zda se to vůbec vyplatí.

V první řadě ušetříte. Jedná se o všechny poletní cenové akce, během kterých můžete skleník pořídit za nízkou a příjemnou cenu. To byla motivace peněžní. Následující se pak již týkají pouze samotného zahradničení. Obzvláště raný podzim bývá co do počasí velmi příjemný. Teploty jsou stálé, většinou okolo dvaceti stupňů, a deště také nebývají tak časté. Stavba skleníku tudíž probíhá na podkladu, který není mokrý ani promrzlý. Příznivé počasí je dobré jednak pro skleník, jednak i pro jeho stavitele.

Stavbou skleníku na podzim navíc získáte náskok. Budete včas připraveni na jaro a navíc stihnete celou pěstitelskou sezónu, která bývá od jara do podzimu. Jarní zahradnické práce byste totiž vůbec nemuseli stihnout, pokud byste skleník stavěli až na jaře.

Skleníky se dnes nevyrábějí pouze ze skla. Jejich výrobci se snaží o co nejlepší vlastnosti a vyvinuly proto speciální materiál – polykarbonát. Polykarbonát je plast s výtečnými vlastnostmi. V první řadě je to jeho vysoká životnost. Polykarbonátové desky jsou vysoce odolné proti poškrábání a dalšímu poškození. Navzdory tomu jsou však dobře tvarovatelné a ohebné. Oproti sklu jsou polykarbonátové desky mnohem lehčí a lépe izolují. Polykarbonát patří v současnosti mezi zahrádkáři k nejrozšířenějším materiálům.

Pokud vás láká představa čerstvé zeleniny a přemýšlíte nad koupí skleníku, neváhejte a pořiďte si ho za příznivé podzimní ceny. Nejen, že stihnete celou příští sezónu, ale dokonce i ušetříte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *