Vypěstujte si chutnou domácí zeleninu

Bylo by v červenci na místě říci, že léto je v plném proudu. Letos to ale bohužel tak není. Počasí nám moc nepřeje a my jsme tak vystaveni mnoha chladným a deštivým dnům. Neklesejme však na mysli a zvedněme si náladu čerstvou zeleninou z našeho skleníku! Vždyť co může přinášet větší potěšení, než sklízet plody vlastní práce?

Čerstvé papriky, rajčata i okurky příjemně osvěží každý jídelníček a to ať už se jedná o snídani, oběd či večeři. Rajčata skvěle doplní krajíc chleba namazaný sýrem a vy se tak vydatně a chutně nasnídáte. Cesta do skleníku a zpět sice nebude po ránu nejpříjemnější, protože počasí příliš vydařené není, ale o to víc si pak na čerstvých rajčátkách pochutnáme. A co si k obědu udělat okurkový salát? Ale ne z kupovaných okurek, které nemají žádnou barvu ani chuť, ale z těch pravých domácích. To už pak člověk nebude chtít o kupované zelenině ani slyšet.

Ale nesmíme ani zapomenout na bylinky, které si ve skleníku můžeme vypěstovat. Kupované totiž nikdy nevoní tak jako ty čerstvé. Díky nim můžete své kuchařské umění rozšířit do nevídaných rozměrů. Jídla okořeníte, přiostříte, zjemníte, zkrátka dodáte svým výtvorům nové chutě.

Obzvláště v létě představují častou složku našeho jídelníčku zeleninové saláty, ať už to je salát šopský nebo caesar. Nebudeme si nic nalhávat, když se shodneme na tom, že zeleninový salát z domácích surovin chutná nejlépe. Jeho chuť je výraznější. Když vše okořeníme bylinkami, bude celé naše dílo dokonalé.

Jistě se vám již sbíhají sliny na čerstvé rajče nebo papriku. Tak na co ještě čekáte? Není nic snazšího, než si je jít do skleníku natrhat.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Skleníky, Vaření, Zdraví, Bylinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *