Vaříme z domácí zeleniny

Nové tisíciletí, na jehož počátku stojíme, s sebou přináší celou řadu nových technologií a vymožeností. Věda se rychlostí světla vyvíjí dál a tento trend zřejmě ještě dlouhou dobu přetrvá. Díky všem vynálezům se stal lidský život velmi pohodlným. Vzdálenost, kterou dříve lidé běžně chodívali pěšky, my překonáváme automobily, metrem, vlaky. Tento minimální pohyb by však v budoucnu mohl znamenat velké problémy s naší váhou. O to větší je v současnosti kladen důraz na zdravou a výživnou stravu.

Ptáte se, jak uvařit kvalitní oběd? Jistě se nebudete divit, když odpovíme, že mezi nejzdravější a nejchutnější potraviny patří zelenina. Takto ale bohužel nemůžeme hodnotit zeleninu zakoupenou v supermarketech. Právě tato zelenina je k nám dovážena ze subtropických zemí, jako je Španělsko či Itálie. Navzdory všemu však slunce neviděla ani jednou. Tato zelenina je pěstována ve velkých sklenících, hnojena přípravky, které způsobují její krásný vzhled a nikoli dobrou chuť, a převážena ještě nedozrálá k nám do České republiky. Sami jistě musíte uznat, že tyto potraviny mají do zdravé zeleniny hodně daleko. Jistě vás teď napadne otázka, jak z ní tedy máte připravit chutný a zároveň zdravý pokrm. Odpověď je jasná. Přestaňte nakupovat zeleninu v supermarketech a začněte si pěstovat svou vlastní.

Pěstování domácí zeleniny má hned několik výhod. V první řadě víte, co konzumujete. Používáte vám dobře známá a prověřená hnojiva. Doba růstu zeleniny je dostatečná, sklízíte ji až v okamžiku, kdy je opravdu zralá. To nejhlavnější – chuť – je neporovnatelná s potravinami nakoupenými v supermarketu. Díky vlastnímu pěstování konečně zjistíte, jak doopravdy chutná rajče, okurka či paprika.

Abyste docílili co nejlepších pěstitelských výsledků, doporučujeme zeleninu pěstovat ve sklenících či fóliovnících. Zde dosáhnete dostatečné teploty a zároveň vlhkosti.

Pokrmy připravené z pravé domácí zeleniny mají výraznější a mnohem lepší chuť. Začněte ji pěstovat i vy!

Příspěvek byl publikován v rubrice Vaření. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *