Pořiďte si stříšku a buďte v suchu

Znáte to. Venku je sychravo, prší a studeně fouká – zkrátka počasí, že by psa nevyhnal, a vy se vracíte z práce domů. Upřímně se těšíte na hrnek horkého čaje a už stojíte před domovními dveřmi, když v tom si náhle uvědomíte, že nevíte, kde máte klíče. Do toho vám prší za krk a vy si přejete jenom jediné – být konečně v suchu. A víte, že si toto přání můžete snadno splnit? Stačí si pořídit vchodovou stříšku.

A co teprve stříška nad vchodovými dveřmi v zimě. To je vynález. Klidně si bouchejte dveřmi, jak je libo, díky stříšce vám žádný sníh na hlavu nespadne.

Vyberte si

Na trhu jsou k dostání různé typy vchodových stříšek. Proto nebudete mít problém vybrat takovou stříšku, která se bude k vašemu domu vzhledově hodit. Záleží jen na vašem vkusu a požadavcích. Vhodně zvolená stříška se stane ozdobou každého domu.Vybírat si můžete

  • mezi rovnými a obloukovými stříškami
  • jednoduché a praktické i designové a extravagantně řešené kousky
  • z různých materiálů – na trhu naleznete dřevěné, skleněné i plexisklové vchodové stříšky

Druhy stříšek

Dřevěné stříšky nad vchodové dveře působí efektně a rustikálně. Počítejte však s tím, že dřevo je přírodní materiál, a proto je velmi citlivé k okolním vlivům. Neprospívá mu sluneční svit, zima, vlhko, déšť a ani vysoké teploty. Aby vám dřevěná stříška nad vchodové dveře vydržela dlouho pěkná, musíte se o ni starat trochu víc, než o skleněné nebo umělohmotné stříšky.

Nevýhodou skleněných vchodových stříšek je jejich křehkost a váha. Snadno tak mohou při krupobití nebo pod náporem sněhu prasknout. Skvělou náhradou za ně jsou plexisklové nebo polykarbonátové vchodové stříšky, které jsou mnohonásobně pevnější než sklo, propouštějí téměř 100 % světla a jsou vodě odolné s neomezenou životností.

Montáž vchodových stříšek

Nemusíte se obávat složité instalace. V dnešní době se vchodové stříšky vyrábí z lehkých materiálů se snadným kotvením do fasády, aby je zvládnul namontovat doslova každý.

Po zakoupení či dodání stříšky ji vybalte z krabice a zkontrolujte, zda vám byly dodány všechny díly. Pokud je všechno v pořádku, pusťte se směle do práce. Co se nářadí týče, vystačíte si s metrem, tužkou, štaflemi a vrtačkou. A na ruce si pro jistotu navlékněte pracovní rukavice. Řiďte se návodem a nejdřív pečlivě vyměřte a posléze i vyvrtejte otvory pro uchycení stříšky. Do otvorů nasuňte hmoždinky, do nich přichyťte samotnou stříšku, utáhněte šrouby a máte hotovo.

Tipy pro montáž:

  • k montáži si pozvěte pomocníka
  • nesnažte se stříšku namontovat v dešti nebo za větru – mohli byste přijít k úrazu
  • při vrtání používejte ochranné brýle
  • rozhodně nelezte na štafle a nesnažte se sami stříšku instalovat, pokud trpíte závratěmi

Údržba

Se vzrůstající oblibou vchodových stříšek souvisí i skutečnost, že se o ně nemusíte nijak zvlášť starat. Špína a naváté listí ze stříšky jednoduše smyje déšť, a pokud se vám bude zdát, že dlouho neprší a stříška by si zasloužila trochu péče, stačí ji omýt vodou z hadice, případně použijte slabý saponátový roztok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vchodové stříšky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *