Kam se zahradním nářadím? Poradíme vám!

Každý správný zahrádkář potřebuje celou řadu zahradnického nářadí. Časem už je ho tolik, že musí zákonitě přijít na řadu klasická otázka “Kam s ním?”. A my vám poradíme, jak a kam nářadí uklidíte.

Hrábě, rýče, nůžky, motyky, sekačku na trávu nebo pilku na dřevo jen tak na zahradě povalovat nechat nemůžete. Jednak by vám nářadí velice rychle zrezlo a ztupilo se, a jednak by si ho mohl někdo neoprávněně přivlastnit. A taková ukradená sekačka, to už finančně zabolí.

Proto je vhodné zapřemýšlet nad tím, kam nářadí uklidit a jak ho zabezpečit, aby vám dlouho sloužilo. Různé provizorní přístřešky nejsou zrovna optimálním řešením, protože pod ně snadno pronikne jak vítr, tak déšť i slunce a nářadí nenávratně poškodí.

Zahradní bedny

Pokud nemáte zahradnických potřeb mnoho, výborně vám poslouží uzamykatelná zahradní bedna na nářadí. Těchto zahradních boxů existuje na trhu vícero typů a liší se od sebe především materiálem použitým na jejich výrobu. Univerzální použití má především plastová zahradní bedna, které nevadí ani vlhko, ani zima. Dřevěná bedna je trochu choulostivější na vnější podmínky a určitě ji nesmíte nechat stát ve vlhkém prostředí, aby dřevo nezačalo hnít.

Zahradní domky

V případě, že máte zahradnických potřeb víc, potřebujete uskladnit i sekačku na trávu, gril nebo jízdní kola a máte na zahradě místo, rozhodně doporučujeme koupit si zahradní domek. Na trhu existuje celá škála zahradních domku, ať už se vzhledu nebo materiálu týče, takže si vybere opravdu každý. Aby vám nástroje neležely v domku jen tak bez ladu a skladu a měli jste přehled, co kde máte, je vhodné pořídit si do něj některý z držáků či stojanů na zahradní nářadí. Pak budete okamžitě vědět kam sáhnout a nebudete se muset pokaždé přehrabovat celým obsahem útrob domku.

Majitelé menších zahrádek určitě ocení malé, ale praktické plastové domky, které jsou v podstatě bezúdržbové. Kovové zahradní domky zase představují finančně nejdostupnější řešení. A pokud máte na zahradě místa dostatek a představujete si elegantnější řešení než kov či plast, pořiďte si dřevěný zahradní domek, který stylově do zahrady zapadne a na první pohled působí spíš jako chata nebo srub. Ostatně větší dřevěné domky můžete klidně v létě na přespání klidně využívat.

Ať už si ale koupíte zahradní domek plastový, kovový nebo dřevěný, vždy se přesvědčte o tom, že je zamykatelný a že ho tudíž nemohou navštívit nezvaní hosté či nenechavci. Vy pak budete moci klidně usínat s pocitem, že máte svůj majetek v bezpečí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahradní domky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *