Vykouzlete si na zahradě pohodovou atmosféru

Rádi byste si na zahradě postavili přístřešek, ale sami si na to netroufáte? Kupte si hotový altánek! V následujícím článku vám pomůžeme zorientovat se na trhu zahradních přístřešků.

Zahradní pavilony nebo altány patří mezi zahradní přístřešky, které ozdobí vaši zahradu a které se stanou oblíbenou oddechovou zónou celé rodiny. Přitom vás to nebude stát žádnou námahu. Stačí si vybrat ze široké nabídky na trhu.

Volně stojící přístřešky

Milovníci zeleně ocení prosklený přístřešek charakteristického altánovitého tvaru. Konstrukci drží pohromadě hliníkové profily a ocelové spony. Prosklení bývá vyrobeno z klasického čirého bezpečnostního skla a střecha z nerozbitného polykarbonátu, proto vašemu pavilonu neublíží ani prudké krupobití. Opravdu solidní prodejci poskytují na nerozbitné materiály záruku prodlouženou až na 10 let. Altánek je dodáván jako stavebnice s podrobným návodem, pomocí kterého postaví tento přístřešek opravdu každý.

Dřevěný zahradní altán nadchne příznivce klasického stylu. Přírodní smrkové dřevo skvěle zapadne do vaší zahrady a zútulní ji. Materiál bývá ošetřen proti zamodrání a plísni, ale i přesto vám velmi doporučujeme natřít altánek lazurou, která jej ochrání pro vodě, slunečnímu záření a vlhkosti. Zajistíte tak svému zahradnímu přístřešku dlouhou životnost. Nezanedbejte ani stavbu základů. Jedině tak totiž zabráníte vniknutí vlhkosti ze země do trámů. Dřevěné altány jsou dodávány složené, ale díky návodu jej hravě zvládne postavit i ne příliš zručný kutil.

Dřevěný zahradní přístřešek se hodí pro grilování s přáteli, rodinné oslavy a i coby kryté pódium pro taneční večírky. Díky absenci stěn totiž nabízí neomezený prostor a tvoří tak ideální kompromis mezi pergolou a typickým zahradním altánem. Stejně jako dřevěný zahradní altán byste měli i zahradní přístřešek po jeho sestavení ošetřit lazurou, abyste předešli poškození přírodního materiálu. A stejně jako v přechozím případě byste neměli podcenit stavbu základů.

Přístřešky k zahradním domkům

Pokud jste si již zakoupili zahradní domek, informujte se, zda k němu můžete dokoupit přístřešek. Ušetříte místo na zahradě i peníze a ještě plně využijete stávající domek. Přístřešek vám pak poslouží při relaxaci, opalování, grilování nebo při pořádání oslav. Dobře si také prohlédněte materiál, z kterého je přístřešek vyroben, a přírodní dřevo nezapomeňte opatřit nátěrem, který ho bude chránit před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Na co si dát pozor

Už při nákupu si pořádně prohlédněte materiál, z kterého je vámi vybraný zahradní přístřešek zhotovený. V případě dřevěných pavilonů a altánu by měla být střecha pokryta nepromokavou krytinou. A až budete na zahradě vybírat místo, kam přístřešek umístíte, ujistěte se, že ho nehodláte ukotvit do vlhké země. Veškeré podlahy a dřevěný materiál by měly být umístěny alespoň 40 cm nad zemí, aby k nim nepronikla vlhkost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahradní domky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *